בכל שאלה: 052-6135807

 

כמעט לא הגעתי לסדנה של גאיה. הסתובבתי במשך כמה ימים עצבני ומתוסכל נורא וכמעט לא אכלתי כלום, משהו שמעולם לא קרה לי לפני כן. המעבר לצמחונות כמה חודשים לפני כן, יחד עם עומס רגשי מאוד גדול בבית ובעבודה השאירו אותי מפורק, מרוקן וחסר אנרגיה. הדבר האחרון שרציתי הוא לשבת בקבוצה ולדבר על זה. הרגשתי שאם אני רק אגע במה שאני מרגיש, אני אפרוץ בבכי ואתפרק. אבל הדבר העוד יותר אחרון שרציתי היה להשאר עם התחושות שהסתובבתי איתן.

הייתי בהמון סדנאות בחיי וגם הנחיתי כמה בעצמי. מעולם, מעולם אני אומר לכם, לא נתקלתי במנחה כל כך אותנטית, כנה וחסרת פוזה כמו גאיה. היא בו זמנית חדה כתער ורכה כמו חמאה, משתפת את מה שעובר עליה אבל משאירה את באי הסדנה במרכז. נותנת לכל אחד בדיוק את מה שהוא צריך ובכל זאת שומרת על גבולות וזרימה. כמו בשיר הישן של ריטה, הרגשתי עטוף ברחמים. בדיוק מה שהייתי זקוק לו באותם רגעים.

מאחורי האנושיות הנפלאה, גאיה מסתירה עולמות אדירים של ידע על תזונה, על רגשות, על בני אדם ועל מערכות יחסים. למרות שהיא בוחרת לעצמה בדרך של טבעונות, לא תשמעו ממנה ולו קמצוץ של הטפת מוסר או הנחיה למה לאכול. כל המטרה שלה היא שתאכלו את מה שעושה לכם טוב - בגוף ובנשמה, עדיף גם לטווח הקצר וגם לטווח הארוך. אחת השאלות שהיא המליצה לנו לשאול בכל פעם שאנחנו באים לאכול היא "למה אני רעב בעצם?" וזאת שאלה שמלווה ומנחה אותי מאז. באותו ערב הייתי רעב לאהבה. להפתעתי הרבה, לחמניה קטנה עם צימוקים נתנה לי את ההרגשה הזאת כשבאמת הקשבתי לעצמי. לפעמים אני רעב לשקט, לפעמים למנוחה, לפעמים לפינוק ולפעמים, מסתבר, סתם צמא. היום, בזכות גאיה אני יודע להבדיל בין הדברים האלה ולמלא את הצרכים של הגוף והנפש שלי בצורה מדוייקת הרבה יותר. והכי חשוב, חזרה אליי ההנאה שלי מאוכל.

*גילוי נאות- אני הגיס של גאיה

22.1.15