בכל שאלה: 052-6135807

 


גאיה פינקלאיזון אכילה רגשית ויצירת מערכת יחסים נעימה ובריאה עם האוכל בשיטת ״להיות שלמה״

 

​ נשים רבות מתוסכלות מכך שהן לא בשליטה על האכילה שלהן, מכך שהאוכל הפך לעיסוק אובסיסבי שמטריד אותן במשך היום - ספירת קלוריות מתמדת, מודדות את משקלן יום יום, חשש מלעלות במשקל, פחד מאיך שהן נראות, ממה יגידו וכו׳.
אנרגיה רבה מושקעת במה הן יאכלו, ותחושות של חרטה והאשמה על מה שאכלו. 
חלקן חוות בולמוסים של אכילה כאוטית מכל הבא ליד, מלוחים ומתוקים, חמים וקרים - ללא הבחנה עד תחושת גועל, שנאה עצמית ודכאון, דבר שלעיתים שולח אותן אח״כ להקיא.

ההשמנה וחוסר האיזון באכילה פוגע להן בבריאות, בבטחון העצמי, ומרחיק אותן מהאמונה שהן יכולות להיות, יום אחד, בשליטה על חייהן והרגליהן.
היא פוגעת גם במצב רוח, בתפקוד היום יומי, ביחסים עם אנשים קרובים (״אתה סתם אומר שאני נראית טוב?״), גורם להן להרגיש לא מושכות ופחות מיניות.
 

הן מייחלות למצוא שקט מהאוכל, להגיע למשקל תקין, מאוזן ולהשאר בו. 
להיות בבחירה על מה שנכנס לגוף, להיות במצב רגשי מאוזן ושאינו תלוי במשקל או בארוחה האחרונה. 
להיות בריאה, להרגיש קלילה יותר, להיות בעלת בטחון עצמי ודימוי גוף חיובי. 

אם גם את רוצה ליצור שינוי משמעותי במערכת היחסים שלך עם אוכל, ללמוד לחיות איתו בשלום, עם הגוף ועם האכילה, לאהוב את עצמך כמו שאת. לדעתי להצליח לאורך זמן ולא לעשות עוד דיאטה חד פעמית חולפת. הגעת למקום הנכון. 

 

לאכול מתוך בחירה, להנות מאוכל, להשאר במשקל מאוזן

הי, אני גאיה, בשנים האחרונות, לאחר שעברתי תהליך משמעותי עם עצמי, התחלתי ללוות נשים מאכילה רגשית לאכילה מודעת.
התוצאות שהשגתי איתן היו מדהימות ונשארו עד היום. 
בתהליך שפיתחתי אני מגיעה עם לקוחותי ל-85% אחוזי הצלחה, הן עוברות ממצב של רגשות אשמות סביב האכילה ועיסוק טורדני סביב האוכל, אכילה רגשית ובריאות לקויה  - לאכילה מודעת וקשובה לגוף, שיפור המצב הבריאותי, שיפור אורך החיים, אהבה עצמית וקבלה עצמית גבוהה יותר, חופש מתכתיבים של החברה, של רזון ואיך צריך להראות, להנאה מאכילה ומכיוון שמדובר בתהליך התפתחות אישי, הן חוות שיפור בתחומים רבים אחרים בחייהם - האיזון הרגשי משפיע לטובה גם על הזוגיות שלהן, העבודה, מערכות היחסים ועוד. 


החלק שעושה אותי מאושרת במיוחד, זה השלב שבו הן שולחות לי מכתבי תודה:

 

מכתב תודה - על שיטת אכילה מודעת

 

 

גאיה היקרה,

 

ממרומי גיל 40- ,בספקנות ובזהירות הגעתי לקליניקה - לפגוש אותך.

זאת לאחר שכבר ניסיתי לא ״ מעט ״ דיאטות רזון בחיי.

מטרתי היתה ; 10 קג עודפים.

המטרה הושגה במובנים ככ שונים!

 

קודם כל קיבלתי מטפלת אדיבה, נעימה, מכילה ... ( גם מטפלים לא מעטים עברו ״את טל״ או ״ טל שרדה אותם״...)

מודה לך על סדרת פגישות, קצרה וממוקדת, ואחכ ; ארוכה ומפרה!

הכל לפי הקצב שלי- שאני בחרתי.

באשר להישגיי ארוכי הטווח:

 

 אהבה עצמית,

הערכה וכבוד לגופי

שינוי תודעתי

מהפך חיים

חיבור חזרה למשפחתי

חיבור לעצמי

ואפשר לומר- ש; ללא תפריט, ללא לחץ, והבנה - שונה כל מהלך חיי!

זו לא המלצה עלייך, אלא זו תודה.

בזכותך הגעתי למקומות בתוכי- שלא ידעתי שקיימים.

 

מודה לאותם 10 קג עודפים שהביאו אותי אלייך!

שאגב- השקפתי כיום לגביהם ; מעולם לא אהבתי את גופי כמו היום!

 

באהבה רבה

טל ח

23.7.13

מכתב תודה מויקי

רוצה גם?

רוצה לאזן את האכילה הרגשית, לחוות התפתחות למקום שפוי יותר, מודע וחופשי?
אני מזמינה אותך להשאיר לי מספר טלפון ואחזור אליך לשיחת הכרות קצרה:

 

 

שם מלא:
טלפון:
דואר אלקטרוני:


מי אני?

גאיה פינקל, מטפלת הוליסטית לאיזון אכילה רגשית ותזונאית קלינית. B.Sc. מנחה סדנאות וקבוצות לאכילה מודעת. מתעסקת בתחום כ10 שנים. מורה ותלמידה נצחית. משלבת כלים שונים לעבודת רגש במפגשים: שיטת העבודה של בירון קייטי, תטא הילינג, דמיון מודרך, פרחי באך, CBT,  מדיטציה...אוהבת ונהנית מ'עבודתי' ורואה בה שליחות ללוות נשים לשלמות עצמית עם עצמן וגופן. בעלות משקל תקין ויציב, אורח חיים בריא, שפוי ומהנה.


מה יהיה במפגש?

בפגישה את תספרי לי מה עובר עלייך, לפעמים יהיה צורך במדיטציה או בדמיון מודרך, על מנת להתחבר יותר לעצמך, להקשיב טוב יותר, להירגע, לתרגל הקשבה, לייצר מציאות שהגוף כבר יזכור.

 

מתוך מה שיעלה נבחר נושא להתמקד עליו ולעבוד עליו במפגש הנוכחי, לפעמים נחקור מחשבה לעומק, נדון בנושא מסויים בהרחבה. אשאל אותך שאלות, שיכוונו אותך למודעות גבוהה יותר, לבהירות עצמית. לעיתים שאלות נוקבות. לא תמיד צריך שתהיה תשובה, לעיתים השאלה תמשיך להדהד ולעשות את עבודתה גם ללא מילים.

 

נחקור יחד את מערכת היחסים שלך בתחום המדובר (זה יכול להיות אוכל, זוגיות, פחדים, לחצים...), לפעמים רק אקשיב, לפעמים אעביר דרכי הרבה ידע, לעיתים אשלב תטא הילינג על מנת לעקור אמונות שורש שתוקעות שינוי אמיתי ויציב.

 

לקראת סוף המפגש אתן לך משימות צמיחה, תרגילים שתוכלי לתרגל בבית על מנת לחזק את התהליך שעשינו.

בתהליך שתעברי איתי אין ביקורת, יש קבלה מלאה שתאפשר לך להביא את כל כולך למפגש בינינו, בפתיחות ובאומץ, באמונה שכמו שאת וכמו שאני זה הכי טוב שיש.
לא מושלמות, שלמות.
הרבה פעמים אני משתפת ומביאה את עצמי מתוך תהליכים שעברתי, ומשתפת גם מסיפורים וקוריוזים של מטופלים אחרים (כמובן בחסיון מלא).

 

בתהליך אני מעצימה, מחזקת, מאירה את החיובי, והפוקוס הוא תמיד על חצי הכוס המלאה.

אנחנו ביחד במסע הזה, עברתי אותו בעצמי, ולכן אני מכירה ויודעת להוביל אותו בלי שיפוט, תוך נוכחות, קבלה ואהבה.
 

זהו תהליך שבו ממפגש למפגש, ללא מאמץ - אורח החיים, איכות החיים, האיזון הרגשי והפיזי ישתנו לטובה.

 

למה כדאי שיהיה לך מלווה צמיחה? 

מעבר לכך שזה היום מאוד מקובל לקחת מאמן אישי/מטפל/פסיכולוג/דיאטן. לקבוע לעצמך מטרת על, יעדי ביניים, ולהתחיל לצעוד יד ביד עם מישהו שילווה אותך. נוכחנו שלבד זה הולך פחות טוב. אנחנו שוכחים את המטרה, מתפזרים, קובעים פתאום מטרות חדשות בדרך, נתקלים בכל מיני קשיים ואתגרים בדרך ומוותרים, ולעיתים שוכחים בכלל מהמטרה ונזכרים אחרי זמן רב. ואז אומרים לעצמנו "זה לא הולך לי", "אין לי סיכוי להשתנות", "רק ביס קטן", "נתחיל שוב מחר"....כשיש לידינו מישהו שמלווה שתומך שמזכיר ושלא נותן לנו לספר לעצמנו סיפורים, אנחנו מתקדמים מהר יותר, בטוח יותר, בתהליך עמוק יותר וכמובן שיש גם יותר תוצאות.

עוצמת הביחד! המודעות שלנו היא קצהו של ההר. כל ההר הנמצא מתחת לפני השטח הוא המקום העיוור שלנו. אומרים ש-5 עד 10 אחוז אנחנו במודעות וכל השאר בתת המודע. לכן מאוד יעיל לעשות תהליך עם מלווה חיצוני, שמשקף, שואל את השאלות הנכונות ומסייע לך לראות את הדברים מזוויות נוספות עמוקות יותר..

הפגישות הן שבועיות. משך המפגשים משתנה. 

אודות המנחה גאיה פינקל

תזונאית קלינית הוליסטית, בעלת תואר ראשון B.Sc. במדעי התזונה, מטעם הפקולטה לחקלאות המזון ואיכות הסביבה, האוניברסיטה העברית. מטפלת לאיזון אכילה רגשית. בעלת ניסיון של כ-10 שנים בטיפולי תזונה ונפש.
מאפשרת בשיטת העבודה של ביירון קייטי.

 

מלווה לאיזון אכילה רגשית ומנחת סדנאות לאכילה אינטואיטיבית (קשובה) ומעגלי נשים.

בעלת קליניקה פרטית בגבעת שמואל (שכונת רמת אילן).

 

העיקרון המנחה אותי בעבודתי הוא חופש פנימי, אהבה וקבלה הם שמובילים אותנו לאיזון להנאה ולהגשמת עצמנו בכל התחומים. שינוי שמתחיל מבפנים הוא שינוי שישאר.

תמצית עקרונות שיטת ״להיות שלמה״

ההנחה הבסיסית היא שכל הידע נמצא בפנים ואני רק עוזרת לך לגלות אותו. את מה שידעת ושכחת.

טיפול הוליסטי- אני רואה את האכילה הרגשית כסמפטום. סמפטום לחוסר אהבה, חוסר חיבור, חוסר עוצמה, חוסר התלהבות ורצון לחיות בחיים האלה, חוסר עניין עמוק...החוסר בלהיות אני ולבטא את עצמי במלוא מובן המילה ובכל תחום. ולכן הטיפול לא יכול להתמקד במה לאכול, ובאיזה כמות, כי זה יהיה כמו כיסוי פלסטר לגוש סרטני. אני רואה אותך כשלמה, כאשר כל חלק משפיע על חלק אחר. למשל אם את בדכאון, מצב הרוח יכול וכנראה שישפיע על האכילה ולכן גם על המשקל. לכן גם אם המטרה שלך היא לרדת במשקל, יש צורך לגעת ולפרום את הגורמים לדכאון. נדבר על הכל, גם באוכל.


שינוי אמיתי זה שינוי שנוגע במקור. שינוי חיצוני- למשל עבודה רק על הרגל מסויים בלא להבין למה את מחזיקה בהרגל כזה או נמנעת ממנו, לא יחזיק מעמד לאורך זמן. זה כמו קפיץ שאם נלחץ עליו חזק הוא באמת יתכווץ, אבל מתי שהוא תכאב לנו היד ונשחרר, ואז החזרה להרגלים הישנים מביאה איתה גם פגיעה רגשית בערך העצמי בבטחון העצמי ועוד. רק שינוי שנוגע במקור יהיה שינוי שיוכל להשאר לאורך זמן. המקור נובע מהרגשות, התחושות והמחשבות שלנו. בעצם הטיפול ההוליסטי שמחפש להחזיר אותך לעצמך.

הנזק של בריחה מרגשות. רובנו הורגלנו לברוח/לזלזל/להתעלם מרגשות לא נעימים, מתחושות קשות. אלא מנגנוני הגנה הנקראים לדוגמה הדחקה ו/או הכחשה. הבעיה היא שהאנרגיה הזו לצערנו לא הולכת לאיבוד. היא מצטברת במקום אחר ויוצרת נזק אחר. הנזקים האחרים יכולים להיות אכילת יתר- השמנה, תקיעות, בריחה להתנהגות ממכרת אחרת כמו פייסבוק/מחשב, סמים ו/או אלכוהול.

יתרון העבודה על להיות ברגש. להיות ברגש זה להיות ברגע. זה לחוות את המציאות של הכאן ועכשיו , זה לאהוב את עצמי עם כל מה שעולה. זו חווית החיים המלאה. זה להסכים להיות, לחיות עם הטוב והרע היפה והמכוער, להיות במציאות כפי שהיא ואז לגלות שהיא דווקא מופלאה בדיוק כמו שהיא עכשיו.

שאנו נותנים מקום לרגש אנו משתחררים ממנו הוא כבר לא שולט בנו הוא בא והולך. לעומת המצב שאנו לא רוצים להרגיש ואז הוא נתקע. ואנחנו נתקעים יחד איתו. עבודת מודעות על המחשבות שלנו, עוזרת לנו להבין מה עובר עלינו להצליח לעשות בחירה אמיתית. למשל התלבטות שבסופה יש אכילה, האכילה תהיה מהנה יותר וללא רגשות אשמה לעומת אכילה ללא מודעות ובחירה שאח"כ יש חרטה רגשות אשמה ותסכול. והמציאות תהיה או אותה מציאות לגבי האכילה. או הרבה פעמים שאוכלים במודעות סוג ו/או כמות האוכל משתנה. זה מקום שמאוד נעים להיות בו.

ידע תזונתי במקביל לעבודת התפתחות. בתהליך הליווי אני מקנה גם ידע תזונתי פרקטי ספציפי לכל אחד לפי העדפותיה וגופה, מקנה טכניקות להתמודד עם האתגרים שעולים, עושה עבודה רגשית פנימית יחד עם עבודת הרגלי אכילה נכונה, וללא פוקוס על המשקל כמשקל. כפועל יוצא מהתהליך נראה גם שהמשקל העודף נושר בהדרגה. זה השילוב הנכון והאפקטיבי ביותר שנותן תוצאות אמיתיות ולטווח ארוך.

 

מהי הצלחה

הצלחה זה מצב פנימי שכבר קיים. את נושמת, חיה, הלב פועם, הכליות מפרישות רעלים, הגוף מצליח להתקיים, את מצליחה לקרוא את השורות האלה ולכן מלא תהליכים בגופך מוצלחים. הצלחה זה להתמיד בפגישות, הצלחה זה להיות אמיצה ולהביא את עצמך, להסתכל באומץ על הדפוסים הלא נעימים ולחקור עמוק, הצלחה זה לראות איפה התקדמת ולפרגן לעצמך, הצלחה זה שיפור הרגלים,  שיפור באיכות חיים, שיפור בדימוי העצמי, שיפור במצב רוח, יכולת הקשבה לקול הפנימי, איזון המצב הבריאותי......הפרמטר להצלחה אינו רק ה'משקל',

 

רוצה גם?

רוצה לאזן את האכילה הרגשית, לחוות התפתחות למקום שפוי יותר, מודע וחופשי?
אני מזמינה אותך להשאיר לי מספר טלפון ואחזור אליך לשיחת הכרות קצרה:

שם מלא:
טלפון:
דואר אלקטרוני: