בכל שאלה: 052-6135807

 

העולם שלנו מתפתח, והוא מתפתח לא רק לקדמה וטכנולוגיה, שבעבר חשבנו שרק טוב יש בהם. היום מתחילה ההבנה אחרת עמוקה ורגישה יותר. הבנה של המארג האקולוגי העדין. הבנה שכולנו חלק מאותו שלם, חלק מכדור הארץ הזה. ופגיעה בכל דבר בכדוה"א, שווה לפגיעה בעצמנו אנרגתית ובטווח הארוך. (אפקט הפרפר).

 

לכן, לטובתינו כדאי לנו לשמור על בעלי החיים, על הצומח על כדור הארץ.

 

תזונה טבעונית היא תזונה שתומכת בשינוי ובהתפתחות זו. היא בריאה יותר. על כך נעשו המון מחקרים. המפורסם שבהם מחקר סין. זו תזונה דלה בשומן רווי(כידוע מקורו העקרי במזון מן החי), עשירה בסיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים, מונעת מחלות לב וכלי דם, אוזנת ומסייעת לשמירה על משקל גוף בריא ונפש בריאה.

 

מיתוס החלבון הופרך. יש תיאוריות רבות שסותרות את הידע הישן לצורך של ריבוי חלבון בתזונה. כתב על זה דר' יצחק אורי, דר' שלטון, דר' דן קרת ועוד רבים וטובים, שהצורך בחלבון הוגזם והוגדל על מנת להכניס כסף לתעשיית הבשר ותעשיית הביצים והחלב. והגוף יכול וטוב לו להסתפק בכמות קטנה יותר של חלבון. וחלבון מהצומח מספק לו ביותר.

 

כלומר, פרט לכך שזה טעים (ועל זה אין ויכוח זה גם עניין של טעם והרגל) חשוב להבין שאין הכרח תזונתי לאכול מזון מהחי. ובריאותית עדיף לנו להימנע מתזונה מהחי. ויש פתרונות רבים ומגוון עצום של תחליפים במקומם. זה רק עניין של ידע והרגל.

 

החסרים שעלולים להתפתח כתוצאה מאכילה טבעונית- חוסר בויטמין בי 12 וחסר של ברזל. חסרים אלה לא בהכרח יתפתחו, כיוון שלעיתים הגוף עושה אדפטציה(הסתגלות) ולומד לספוג בצורה מיטבית יותר את הברזל מהצומח. לעיתים החסר בברזל נובע מקושי של ספיגה של הגוף ולא קשור בכלל לתזונה. בכל מקרה יש לכך פתרונות פשוטים בימינו כמו צריכת תוסף של בי 12 ואכילת מוצרים מועשרים בויטמין בי 12 ובברזל. 

 

לתזונה צמחונית טבעונית יתרונות רבים. ביניהם תחושה פיזית נעימה יותר בגוף, משקל גוף נמוך ע"פ רוב(כמובן שטוב לשלב את התזונה בידע על תחליפים ואיך לאזן ולמי שיש אכילה רגשית מוזמן לעבור לעמוד של תהליכים אישיים). כמו כן, אנרגיה גבוהה יותר (ע"פ רוב) כי האוכל קל יותר, אנרגתית המזון עשיר יותר ומלא חיים, תמיכה ושימור בכדוה"א. כידוע שתעשיית הביצים והבשר הן מהתעשיות המזהמות בעולם, מכלות את מאגרי המים, את שטחי החקלאות ומגדילות את החור באוזן, את הזיהום למי תהום, לימים ולנהרות.

אי אכילה של מזון מן החי תומכת באיזון האקולוגי. וכמובן לא פחות חשוב, התעשיה פוגעת בבע"ח, ואי אכילה של מוצרים אלה, תמנע התעללות וסבל מיותרים. אי אכילה של מוצרים מהחי תפריע לשגשוג התאגידים, תעזור לצמצום הפערים החברתיים, תחסוך הרבה כסף ותביא הרבה בריאות.

 

אז מה ואיך עושים?

אשמח ללוות אתכם לשינוי התזונתי שאתם מיחלים לו, כאן באתר (בדף הקישורים) תוכלו למצוא מידע על טבעונות, ומסעדות טבעוניות מומלצות. כמו כן רעיונות למתכונים מעולים, כנסו לכאן.

 

במידה ותרצו ידע ועזרה נוספים, התאמת תפריט אישי לאורח החיים שלכם, רעיונות נוספים לתבשילים,

אני כאן בשבילכם.

ניתן להזמין אותי גם ליום בישול, סידור והתאמת המטבח, לימוד על הנבטת מזון ועוד.

 

*חשוב לי להוסיף שאני עשיתי תהליך הדרגתי בהפיכתי לטבעונית וגם היום איני קיצונית. אני אתאים את עצמי אליכם ולקצב שלכם, במידה ותרצו ואלמד אותכם איך בהדרגה ניתן לעשות את השינוי שחשוב לכם. אקבל אלי כל אדם בכל סגנון אכילה שהוא. אין כפייה. לכל אחד הקצב שלו, צריך רק רצון.

 

צלצלו 052-6135807