טיפול באכילה רגשית

יצירת מערכת יחסים תומכת עם האוכל, עם הגוף ועם עצמך

רוצה להיות חופשיה מאוכל ומהעיסוק בו?

רוצה לחיות עם עצמך וגופך בשלום, ללא מאבק?

רוצה להרגיש בנוח בגוף שלך? להצליח לאכול מתוך בחירה והנאה?

רוצה ירידה שפויה ובת קיימא במשקל ללא דיאטה וללא מדידות?

לייצר שלום פנימי 

הניסיון להילחם בעצמנו ובהרגלים שלנו ללא הבנה אמיתית ושלום עם עצמנו, מוביל אותנו שוב ושוב לתקיעות במשקל. לחוויה של לחץ וחוסר שליטה מול האוכל.
שילוב של כלים מעולם התזונה, הטיפול הרגשי, המודעות והחיבור לגוף, היוגה,  עוזר לנו לחיות אורח חיים בריא מזין מספק ובר קיימא, עם שקט ויציבות נפשית.

לכולנו יש דפוסי התנהגות מגבילים, שנוצרו בילדותנו. לחלקם הגדול אנחנו בכלל לא מודעים. אנחנו אומרים וחושבים את אותן מחשבות ומייצרים את אותה מציאות שוב ושוב. הניסיון הכושל לעשות דיאטה ולאכול לפי תכתיבי מזון לא יכול להצליח, כי האכילה העודפת שלנו יושבת על מנגנונים רגשים וחסכים. 

שיטת "שלמה כמו שאת"

השיטה מדברת על ריפוי שלושת מערכות היחסים החשובות שלנו. ריפוי מערכת היחסים שלנו עם הגוף שלנו- נלמד להקשיב ולסמוך על הגוף מחדש, ריפוי מערכת היחסים שלנו עם אוכל ותנועה- ננרמל מערכת יחסים מורכבת של שנאה-אהבה לכזו שתעבוד עבורנו וריפוי מערכת היחסים שלנו עם עצמנו- נלמד לתמוך ולהיות עוגן לעצמנו. בתהליך הליווי נלמד מה לאכול, מתי לאכול, איך לאכול וכמה לאכול. ממקום קשוב לגוף. 

מה מיוחד בשיטה?

התהליך נוגע בכל הרבדים של הגוף הפיזי, הגוף המנטלי הגוף הרגשי והגוף האנרגטי. בתהליך אין דיאטה, אין ספירת קלוריות, תפריטים או איסורים. התהליך מתמקד בריפוי שורש הבעיה, וכך מביא לחופש אמיתי מאוכל ומהעיסוק בו ולשיפור מדדי הבריאות, דרך היכולת להתחבר לגוף ולאותות הטבעיים שלו, הגדלת יכולת הבחירה, וחיבור לרגשות ולצרכים. תוצאות לוואי של התהליך הם ירידה במשקל והתפתחות אישית שמובילה לשיפור באיכות החיים. 

מה תקבלי בתהליך?

תרגישי בנוח עם הגוף שלך

תקבלי כלים להורדת סטרס מהחיים

תתחברי לרגשות ולצרכים שלך

שיפור הביטחון העצמי

תתחברי לתחושות של רעב ושובע

תדעי לאכול בהנאה ומתוך בחירה

תביני מהי התזונה שטובה לך

תדעי לתמוך ולהיות חברה טובה לעצמך

מי אני?

גאיה פינקל – מטפלת לאיזון אכילה רגשית ומלווה תהליכי התפתחות. בתחום כ-17 שנה.
דיאטנית קלינית B.Sc, מרצה במכללת תלתן לרפואה משלימה ומנחת קבוצות.
בתהליך הליווי אני משלבת מספר כלים לטיפול רגשי שהעיקריים שבהם: התמקדות, ביירון קייטי, תקשורת מקרבת ותטא הילינג.
במהלך השנים למדתי להקשיב לגוף, העיסוק באוכל והאכילה הרגשית שוחררו. התחברתי לרגשות שהיו מודחקים, שיפרתי את הדימוי העצמי הנמוך שהיה לי ולמדתי לתמוך בעצמי.

בנוסף לשחרור מהתלות מהאוכל ומהמשקל, התהליך מסייע ביצירת איזון ושקט בגוף ובנפש. יעזור בהעלאת הביטחון העצמי המסוגלות האישית ולכן יעצים את ההגשמה העצמית והאושר.

 

למי מתאים הטיפול?

לא~נשים שרוצים לרדת/לאזן את המשקל באופן שפוי

לא~נשים שרוצים חופש מאוכל ונמאס להם לעשות דיאטות

למי שמרגיש/ה חוסר אונים מול האכילה

למי שרוצה להרגיש טוב עם הגוף שלה ולשפר את הביטחון העצמי

לכל אדם שרוצה לחיות עם עצמו בשלום ללא עיסוק מתמיד באכילה

לא~נשים שרוצים להצליח לשמר אורח חיים בריא ללא מאמץ

איך זה עובד?

נתחיל במפגש אבחון והיכרות אורכו שעה וחצי, בו אנחנו משוחחות באופן מקוון או פנים אל פנים(מה שמתאפשר), בסופו את מבינה את עצמך יותר ומה הנקודות שבהן כדאי לך להתמקד על מנת להגיע אל המטרות שלך. אנחנו בוחנות יחד את המצב באופן כללי, איזה כוחות עומדים לרשותך ואילו מעכבים ומחסומים עומדים מולך בתהליך. וקובעות יחד מטרות. ואני שולחת אותך עם מספר המלצות לתרגולי בית. כאן מתחילה העבודה. נחליט על משך התהליך בדרך כלל נתחיל מ6 או 12פגישות. כל פגישה כשעה. 

שאלות ותשובות

אם כבר עשיתי את כל הדיאטות האם התהליך יכול לעזור לי?

התהליך אינו דיאטה. והוא מכוון לתהליך רגשי עמוק. אם עוד לא ניסית כזה תהליך – זה הזמן. התהליך יכול לעזור לכל אחד/ת שמביאה את עצמה שמוכנה להתבונן פנימה ויש לה פניות כלשהי.

האם אני ארד במשקל?

הפוקוס של התהליך אינו ירידה במשקל. לא נשקלים ולא נמדדים. כאשר האכילה העודפת מתאזנת ואורח החיים משתפר מן הסתם הגוף יישר קו. ובזמן הנכון לו יפחית את המשקל העודף. מתי? זה רק אלוהים יודעת – זה תלוי באינסוף גורמים. לפעמים הירידה מתרחשת תוך שבועיים ולפעמים תוך שנתיים. צריך לבוא עם סבלנות לתהליך רגשי. לא מתאים למי שלחוצ/ה על המשקל שירד מחר. יחד עם זאת ניתן לראות שיפור בכל הפרמטרים האחרים ממפגש למפגש.

באופן חד משמעי- כל גוף שיאכל בצורה מדוייקת לצרכים שלו יגיע למשקל הכי האידאלי שלו האישי כשיתאפשר.

האם טיפול רגשי בזום הוא אפקטיבי?

לדעתי ממש כן. אני בעצמי לוקחת מפגשים בזום ומאוד מרוצה, ככה אני גם מלמדת וגם לומדת. אם יש לך יכולת לשבת שעה ומרחב שקט אין סיבה שזה לא יעבוד. אני עושה את זה כבר כמה שנים. כמו כן, זה מאוד אישי ואם יש העדפה להיפגש- ויש יכולת – אני תמיד אשמח